Zamki do drzwi

Zamki do drzwi są najpopularniejszym sposobem zabezpieczenia antywłamaniowego i sposobem na zamknięcie drzwi. To także niezbędne elementy w każdym domu, zapewniające spokój i poczucie bezpieczeństwa domownikom. Sparta oferuje zamki zarówno do drzwi wewnętrznych, jak i zamki do drzwi wejściowych. To solidne, wysokiej jakości, wytrzymałe produkty od uznanych producentów polskich i europejskich.

Więcej
Liczba produktów 1467
Sortowanie:
Ilość na stronie:
ZW-WA-076

Zamek Gerda ZXL brąz długi klucz GT8 (85 mm)

Dostępność
Wysyłka*: jutro
308,16 zł
szt
ZW-WA-075

Zamek Gerda ZXL grafit długi klucz GT8 (85 mm)

Dostępność
Wysyłka*: jutro
289,46 zł
szt
ZW-WA-098

Zamek TYTAN-Gerda ZK 2-bębenkowy brązowy

Dostępność
Wysyłka*: jutro
345,96 zł
szt
ZW-WA-097

Zamek TYTAN-Gerda ZK 2-bębenkowy grafit

Dostępność
Wysyłka*: jutro
345,96 zł
szt
ZW-WA-044

Zamek nawierzchniowy ZX 1000 Gerda biały atest kl. C

Dostępność
Wysyłka*: jutro
258,06 zł
szt
ZW-WA-041

Zamek nawierzchniowy ZX 1000 Gerda czarny atest kl. C

Dostępność
Wysyłka*: jutro
256,66 zł
szt
ZW-WA-043

Zamek nawierzchniowy ZX 1000 Gerda grafit atest kl. C

Dostępność
Wysyłka*: jutro
256,66 zł
szt
ZW-WA-042

Zamek nawierzchniowy ZX 1000 Gerda satyna atest kl. C

Dostępność
Wysyłka*: jutro
256,66 zł
szt
SZ-WA-000

Szyld wgłębny do zamka Gerda ZX czarny

Dostępność
Wysyłka*: jutro
SZ-WA-012

Szyld wzmocniony do zamka Gerda TYTAN ZX,grafit

Dostępność
Wysyłka*: jutro
OB-WA-003

Obejma niska do zamka Gerda TYTAN ZX czarna

Dostępność
Wysyłka*: jutro
OB-WA-001

Obejma kątowa do zamka Gerda TYTAN ZX czarna

Dostępność
Wysyłka*: jutro
ZW-WA-00

Elementy mocujące do drewna do zamka Gerda ZX/Z2/ZK

Dostępność
Wysyłka*: jutro
Liczba produktów 1467
Sortowanie:
Ilość na stronie:
* Przybliżony czas dostawy/wysyłki. Wysyłek nie realizujemy w soboty, niedziele i dni świąteczne. Warunkiem wysyłki jest dostepność towaru na magazynie. Dostawa zgodnie z Regulaminem.
Opis - Zamki do drzwi

Zamki do drzwi — bardzo duży wybór

Zamki do drzwi, które oferuje nasz sklep to podstawowe okucia budowlane, które umożliwiają zamknięcie i ochronę domu, biura, pokoju lub innego pomieszczenia. Dzielimy je na dwie główne grupy: zamki nawierzchniowe, czyli montowane na zewnątrz drzwi oraz wpuszczane — montowane wewnątrz.

Zamki wpuszczane do drzwi charakteryzują się tym, że przy zamkniętych drzwiach są niewidoczne dla ludzkiego oka. To właśnie one w wersji bębenkowej, najczęściej jako zamki tzw. listwowe, czyli wielopunktowe, są obecnie najczęściej stosowane jako zamki do drzwi zewnętrznych. Te oznaczone literami WB posiadają specyficzny otwór na niezbędny wkład, przez co cena zamka to nie jest nasz ostateczny wydatek. Dobrą wkładką możemy znacząco podnieść poziom bezpieczeństwa, ponadto wkładkę możemy zawsze łatwo wymienić.

Zestawy zamków do drzwi w ofercie Sparty

Na naszej stronie znajdują się także gotowe zestawy zamków do drzwi wraz z wkładkami, jednak w większości przypadków dodatkowo należy zaopatrzyć się we wkładkę cylindryczną. Nawet jeśli wydaje się to problematyczne, to paradoksalnie kupowanie tych dwóch produktów osobno daje dużą dowolność w dobieraniu klasy bezpieczeństwa, a w razie awarii pozwala na wymiany podzespołów, (tylko wkładki bębenkowej), zamiast całego mechanizmu, jest to również bardzo wygodne, gdy chcemy po prostu zmienić klucz.

Świetnym przykładem będą tutaj modele wielopunktowe, które posiadają na jednej listwie kilka zamków. Jeśli jeden z nich ulegnie zniszczeniu, to często możemy wymienić tylko ten, który okaże się niedziałający. Jest to duża oszczędność kosztów i ogromna ulga dla środowiska. Jeśli na uwadze mamy wysoką ochronę drzwi wejściowych, warto zagłębić się w nasz artykuł na temat doboru wkładek bębenkowych. Znajdują się tam cenne porady, które dobrze przygotują do wyboru odpowiedniego modelu.

Zamki do drzwi pokojowych zamykane na tradycyjny klucz

Zamki do drzwi wewnętrznych — w nich przesunięcie rygla dzieje się dzięki obrotowi klucza. Ich poziom bezpieczeństwa jest raczej podstawowy, wyróżniamy zamki jednozastawkowe i wielozastawkowe, ale do pokojów w mieszkaniach jednorodzinnych zupełnie wystarczający. Tego typu zamki występują także w wersji magnetycznej, czyli bardzo nowoczesnej. Wyposażone zostały w ukrytą zapadkę z magnesem neodymowym, przez co zamykanie drzwi stało się niemal bezgłośne, a zapadka nie jest widoczna na drzwiach.

Dostępne są także zamki do drzwi przesuwnych i wiele innych. Dysponujemy modelami o przeróżnych rozstawach, przez co idealnie można dopasować zamek do indywidualnych potrzeb.

Zamki do drzwi wierzchnie — popularne wciąż rozwiązanie

Poza klasycznymi, wpuszczanymi zamknięciami, w proponujemy też zamki wierzchnie drzwiowe, które ciągle cieszą się dużym uznaniem. Zamki do drzwi antywłamaniowe cechuje niezawodność, wysoki stopień ochrony i odporność na metody manipulacyjne. Niezależnie od tego, czy potrzebne są zamki do drzwi metalowych, zamki do PCV czy do drzwi drewnianych z całą pewnością posiadamy egzemplarz, który będzie odporny na wyginanie się, pękanie, czyli taki, który zagwarantuje długą żywotność.

Tego typu zamknięcie stosuje się z powodzeniem także w bramach, czyniąc je bardziej odpornymi na włamanie. Jest to jeden z najstarszych typów zamka, a jednak w dalszym ciągu realizujemy na nie zlecenia dla wielu miejscach użyteczności publicznej oraz w budownictwie mieszkaniowym.

Zamki do drzwi wejściowych — doskonałe zabezpieczenie domu

W ofercie naszej hurtowni zamków do drzwi są też te używane przy drzwiach wejściowych. Obecnie najczęściej stosuje się do nich zamki wielopunktowe i listwowe, umożliwiające ryglowanie drzwi w kilku miejscach jednocześnie. Jeśli ochrona ma dla Państwa największe znaczenie, to polecamy zapoznać się ze zamkami do drzwi antywłamaniowych z gwarantowanym atestem.

Najbardziej futurystyczne, eleganckie i nowoczesne ze wszystkich artykułów tego rodzaju są zamki szyfrowe, zamki elektryczne w tym elektromotoryczne (z silnikiem) oraz elektroniczne zamki do drzwi. Tę grupę charakteryzują rozwiązania kodowe, odblokowywane za pomocą kart, breloków, linii papilarnych czy opasek lub zdalnie za pomocą aplikacji dostępnych w smartfonie. Wszystkie te nowoczesne i użyteczne zamki do drzwi są stale dostępne w naszym sklepie.

Natomiast elektrozaczepy w bardzo wielu wariantach z pamięcią, rewersyjne, p-poż. wraz ze zworami magnetycznymi także pozwalają sterować drzwiami tak, by nie pozwolić, przypadkowym ludziom wejść na naszą posesję lub do pomieszczeń. W tym celu mogą także pomóc akcesoria, jakimi są szyfratory, czy domofony. Są to niezastąpione sprzęty w mieszkaniach w budynkach wielorodzinnych, będą idealnym dopełnieniem tradycyjnych okuć do drzwi wejściowych.

Sparta — zamki drzwiowe wielu rodzajów

Wybór zamka zależy od kilku parametrów, przede wszystkim: funkcji zamka, jego rozmiarów, sposobu ryglowania, posiadanych certyfikatach. O wszystkich tych cechach należy pamiętać, kiedy decydują się Państwo na odpowiedni model. Posiadamy zamki do drzwi od najpopularniejszych producentów w bardzo atrakcyjnych cenach. Niezastąpione wszędzie tam, gdzie przestrzeń jest współdzielona z innymi ludźmi.

Oferujemy produkty w wielu pokryciach: malowane, ocynkowane, niklowane, z czołem mosiężnym lub ze stali nierdzewnej. Sparta posiada duży wybór specjalistycznych zamków: na drogi ewakuacyjne, tzw. okucia antypaniczne, z push barem, zamki do aluminium i zamki przeciwpożarowe.

Jeśli chodzi o zabezpieczenia mebli wewnątrz domu, poszerzyliśmy swój asortyment o niewielkiego rozmiaru zamknięcia do szuflad, gablot, szaf oraz drobnych kasetek, jak również szeroki asortyment zamków meblowych i kasetowych szyfrowych oraz elektronicznych. Zamki meblowe można u nas kupić wraz z akcesoriami w postaci zaczepów, listw, tarcz antywłamaniowych. Oferujemy także wyposażenie w dodatkowe klucze do zamka.

Nasz asortyment zawiera także klamki do drzwi, gałki, pochwyty, samozamykacze, okucia okienne i drzwiowe, balustrady i poręcze, zawiasy, i wiele tym podobnych produktów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą, w razie pytań do kontaktu.